פריידה וייס - קלינאית תקשורת

MSCi, NOMAS

קלינאית תקשורתפריידה וייס הינה קלינאית תקשורת בירושלים, אחת מן המומחים הבודדים בישראל בתחום המיולוגיה (חקר מבנה ומחלות שרירים) של הפה. שיטותיה של פריידה מכוונות לטיפול במקור הקושי של כל אחד, כדי לסייע בהשגת איכות חיים טובה יותר.

במשך למעלה מ-25 שנים, פריידה העצימה מאות מבוגרים וילדים דוברי עברית ואנגלית, ועזרה להם להתגבר על הקשיים שלהם בדיבור, בליעה ותפקודים אוראליים אחרים. תוצאות מדהימות הושגו הודות לגישה יצירתית ומדרבנת המאפיינת את שיטותיה, כמו גם הבנה עמוקה של האופן בו הפה האנושי צריך לעבוד.

פריידה בעלת תואר שני ורישיון קלינאות תקשורת (CUNY). בנוסף, פריידה עברה הכשרה כמדריכת הנקה. היא הייתה הראשונה בישראל לזכות ברישיון NOMAS (Neonatal Oral Motor Assessment Scale), לאחר
הכשרה פרטית על ידי יוצרת השיטה.

פריידה הקדישה עשרות שנים ללמידת החידושים בתחום המקצועי שלה באופן שוטף, על ידי התמחויות, השתתפות בקורסים ושיתוף פעולה עם מומחים מובילים בתחום הדיבור והאכילה ברחבי ארצות הברית.

פריידה הבינה את הפער הקיים בישראל לעומת ארצות הברית בתוכניות הטיפול בקשיי דיבור ובליעה, בעיקר בכל הנוגע לקשיים הנגרמים על ידי תסמונת דאון, שיתוק מוחין, פגיעה מוחית ומומים מולדים.

היא הפכה להיות קלינאית התקשורת הראשונה לילדים במרכז הרפואי הדסה, ושירתה בתפקיד זה במשך 10 שנים. במהלך אותה תקופה היא היתה אחד ממייסדי המרכז להפרעות האכלה ותזונה במרפאת החוץ של הדסה הר הצופים בירושלים.

כמו כן, היא הצטרפה לצוות של המרכז הרפואי הארצי לתסמונת דאון בישראל, בו מרבית מטופליה זכו לטיפולים מוטוריים אוראליים חיוניים בפעם הראשונה.

פריידה ייסדה את על-פה: פתרונות לתפקוד הפה בשנת 2012 בכדי לסייע בשיפור המיומנויות של מטפלים כמו גם הורים ישראלים בכל הנוגע לליקויים אוראליים מוטוריים והפרעות סנסוריות אוראליות.

על-פה גאה בתרומתה המשמעותית לתחום זה בישראל, אשר מתאפשרת הודות לסדנאות, הרצאות אותן מעבירה פריידה כמו גם משאבים מקוונים.

פריידה מעניקה טיפולים פרטיים לקשיי דיבור ובבעיות האכלה ובליעה בירושלים והסביבה.

לתיאום טיפול חייגו 052-5287-726 או השאירו פרטיכם.